Početna| O klubu| ŠKOLA dajakaštva| DAJAK čamac| RAFT tim| Foto-galerija| Video-galerija| Kontakt

Više detalja o posadi

eXTReMe Tracker

Početna » RAFT tim

Banjaluka 23.10.2013.

Iako nezapažen od domaćih medija Rafting tim  „Dajak Klub“ iz Banjaluke je postigao veliki uspjeh na međunarodnoj sceni i zvanično proglašen za pobjednike ovogodišnjeg Eurokupa u kategoriji R6 za muškarce (detaljnije na International Rafting Federation (IRF) - ITS ABOUT RAFTING AROUND THE WORLD). Članovi ovog tima se trenutno pripremaju za predstojeće Svjetsko prvenstvo koje će se održati na Novom Zelandu u periodu od 18 do 24 Novembra gdje će predstavljati reprezentaciju BIH.

Banjaluka 20.10.2013.

Banjalučki Dajak klub u muškoj i zenička Bosna u ženskoj konkurenciji trijumfovali su u posljednjim slalomskim trkama koje su bodovane za generalni poredak rafting lige BiH, a koje su u subotu vožene na rijeci Vrbas u kanjonu Tijesno. Više detalja...

Banja Luka 13.09.2013.

DAJAK KLUB po dosadašnjim rezultatima Evropskog kupa 2013 - R6 Men zauzima prvo mjesto u Evropi. Rezultate možete pogledati ovdje , lista trenutnog poredka rafting klubova na području Evrope na zvaničnoj stranici :

International Rafting Federation (IRF) ITS ABOUT RAFTING AROUND THE WORLD

Banja Luka 09.06.2013.

Banjalučki "Dajak klub" u muškoj i posada Rafting kluba (RK) "Advenčr.net" iz Bugarske u ženskoj konkurenciji trijumfovali su na Rafting eurokupu "Memorijal Branka Štulić", koji je održan tokom vikenda na Vrbasu.
Banjalučani su trijumfovali, zahvaljujući, prvenstveno, fantastičnoj trci u disciplini "spust", gdje su u odnosu na drugoplasirani zagrebački RK "Kula" ostvarili prednost od čak 22 sekunde, saopćeno je iz RK "Kanjon". Nakon dva takmičarska dana, prvo mjesto u generalnom plasmanu pripalo je banjalučkom "Dajak klubu", drugo slovenačkom "Gimpeksu", a treće RK "Kula" iz Zagreba, dok je u ženskoj konkurenciji prva bila posada bugarskog tima "Advenčr.net", drugo RK "Kanjon", a treće SRK "Bosna" iz Zenice ... Više na stranici Glas Srpske

Banja Luka 13.05.2013.

Nautički klub „Liman“ iz Zemuna bio je protekli vikend 11-12. maja 2013. organizator Evropskog kupa u Nišu. Takmičenje je održano u sve četiri rafting discipline na rijeci Nišavi (sprint, head to head, slalom i spust ). Takmičenje se računa za Evropski kup, regionalnu ligu i nacionalno prvenstvo Srbije. Ove godine na Euro cup-u u Nišu , učešće je uzela ukupno 21 muška ekipa i 8 ženskih ekipa iz Srbije, Bugarske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Najveći uspjeh u muškoj kategoriji, zasigurno je postigla rafting ekipa „Dajak klub“ iz Banje Luke, koja je u disciplinama spust, sprint i slalom, osvojila prvo mjesto, u disciplini H2H treće mjesto, te na ovaj način sebi obezbjedila ubjedljivo prvo mjesto u ukupnom poretku. Drugo mjesto je zauzela ekipa KES VIR iz Srbije, a treće ADVENTURE NET iz Bugarske.

Rezultate možete pogledati ovdje.

Banja Luka 20.04.2013.

Rafting sekcija “Dajak klub” Banja Luka je danas na otvorenom prvenstvu grada Banja Luka u raftingu, u slalom disciplini, osvojila prvo mjesto, dok je RK “Kula” iz Zagreba zauzela drugo, a KKK “Una” Bihać treće mjesto. Ukupno je učestvovalo 8 muških i dvije ženske ekipe, a najbolja ženska posada je bila RK “Kanjon” Banja Luka. Prvenstvo se boduje za rafting ligu BiH i “Dajak klub” Banja Luka zauzima ubjedljivu prvu poziciju u ukupnom poretku.

Banja Luka 14.04.2013.

Rafting sekcija Dajak kluba zauzela je drugo mjesto na European Cup u raftingu koji je održan 13.04.2013. godine u Hrvatskoj (Slunj) na rijeci Korani u disciplinama: slalom, sprint, H2H i spust.

Ukupne rezultate možete pogledati ovdje.

Banja Luka 23.03.2013.

Sportsko rekreativni klub "Bosna" iz Zenice bio je domaćin prvog kola Rafting lige Bosne i Hercegovine, čime je i zvanično otvorena rafting sezona. Na rijeci Bosni održana su takmičenja u disciplinama spust i sprint, a najuspješnija u ukupnom poretku je bila ekipa "Dajak klub“ Banja Luka. Drugo mjesto pripalo je domaćinima, ekipi "Bosne", trećeplasirana je bila ekipa Kajak i kanu kluba "Una" Bihać.

Banja Luka 22.10.2012.

Na otvorenom prvenstvu BiH u raftingu na divljim vodama, koje je juče održano u Zvorniku na Drini, Sportsko udruženje građana "Dajak klub" iz Banjaluke ukupni je pobjednik u muškoj konkurenciji. Drugo mjesto je pripalo Rafting klubu (RK) "Bosna" iz Zenice, treći na cilj su stigli takmičari RK "Eko Drina" iz Zvornika. U ženskoj konkurenciji ukupni pobjednik bile su takmičarke "Bosne" iz Zenice, ispred RK "Kanjon" iz Banjaluke i "Drine" iz Zvornika. U kategoriji spust kod muškaraca prvo mjesto osvojila je ekipa "Dajak kluba", drugo "Bosna" i treće "Drina", dok su u ovoj konkurenciji u sprintu najbolji bili takmičari "Dajak kluba" ispred "Bosne" i RK "Ključ" iz Ključa. U kategoriji spust kod žena prvo mjesto pripalo je RK "Bosna", drugo "Kanjonu" i treće "Drini". U ženskoj konkurenciji u sprintu najbolje su bile takmičarke "Bosne", dok su drugo i treće mjesto zauzele ekipe "Kanjon" i "Drina". Na takmičenju, koje se boduje za prvenstvo BiH u raftingu, učestvovalo je sedam ekipa sa oko 70 učesnika. Organizator ove manifestacije je RK "Eko Drina" iz Zvornika.

Banja Luka 10.06.2012.

Ekipa Dajak kluba je osvojila Četvrto mjesto u ukupnom plasmanu Evrokupa u raftingu "Memorijala Branka Štulić" održanog na rijeci Vrbas, a u trkama bodovanim za ligu BiH prvo mjesto u disciplinama slalom, sprint i spust. Više na...

Banja Luka 26.05.2012.

Članovi Dajak kluba i reprezentativci BIH u disciplini C-2 kanuu, Dragan Babić i Igor Kuzmanović, osvojili su 2. mjesto na Svjetskom kupu u kanuu i kajaku na divljim vodama u Kraljevu. Službene rezultate možete pogledati ovdje.

Banja Luka 12.05.2012.

Ekipa rafting sekcije Dajak kluba je osvojila 1. mjesto na prvenstvu BiH u raftingu R6 u disciplinama Sprint i Spust koje je održano 12.05.2012. godine u Ključu na rijeci Sani.
Ekipu su činili: Dragan Babić, Igor Kuzmanović, Andrej Zamolo, Nebojša Tadić, Draško Ubiparip, Dejan Marković i rezerva Nebojša Ružičić.